10 jó tanács a foganás érdekében
Van néhány megfontolandó javaslatunk, amivel támogathatod a babaprojektet! Persze a lényeg: csak lazán!
-
Valamilyen, az ovuláció időpontjának megállapítását lehetővé tevő eszköz jelentősen növeli a terhessé válás valószínűségét. Ajánljuk figyelmedbe PG/53 ovulációs mikroszkópunk és egyéb ovulációs LH tesztjeinket.
-
Állíts le minden fogamzásgátló módszert. (óvszer, tabletta stb.)
-
Keresd fel nőgyógyászod, tájékozódj egészségi állapotodról, kérd ki tanácsait terveiddel kapcsolatosan.
-
Figyelj arra, hogy mindenképpen legyen szexuális együttlétetek az ovulációt megelőző és követő napon, és természetesen az ovuláció napján.
-
Az aktus előtt helyezz egy párnát csípőd alá elősegítve ezzel, hogy hüvelyed befelé lejtsen, és a spermiumok minél tovább benn maradhassanak. Ezt a testhelyzetet, együttlétet követően 15-30 percig tartsd meg.
-
Táplálkozz egészségesen, hogy erős egészséges gyermeket hozz a világra. Szervezetének szénhidrátokra, zsírokra, fehérjékre egyaránt szüksége van. Mindezeket a rizs, burgonya, tésztafélék, magvak és gyümölcsök, zöldségfélék, a húsok, halak, a tojás, a tej és tejtermékek tartalmazzák.
-
Kezdj el terhes anyáknak javasolt multivitaminokat szedni. Fogyassz folsav tartalmú étrend-kiegészítőt. A leendő apáknak szintén ajánlatos néhány ásványi anyag és vitamin szedése: C, illetve D vitamin, napi 15 gramm cink, kalcium és szelén. Ezek az ásványi anyagok és vitaminok pl. a baromfi és marhahúsban, gyümölcs- és zöldségfélékben, mogyoró, dió és egyéb magvakban, a tejben és tejtermékekben találhatók.
-
A dohányzás, az alkohol és a leggyengébb drogok is hátrányosak a termékenységére, és terhesség esetén a születendő magzatra. Mindezek abbahagyása célszerű az elhatározás időpontjában és a "leállással" helytelen megvárni a terhesség bekövetkeztét. Fogyassz minél kevesebb kávét. Folyamatos gyógyszerszedés esetén kérd ki kezelőorvosod tanácsát. A leendő édesapák számára szintén tanácsos az alkoholfogyasztás és a dohányzás mellőzése.
-
Végezz minél több könnyű mozgást, vigyázz testsúlyodra. A túlsúly, de az alultápláltság is hatással lehet az egyik legfontosabb női hormon, az ösztrogén termelésére, mely hormon a menstruációs ciklus hosszát és az ovulációt szabályozza. A magas testzsír arány a női szervezetet fokozott ösztrogén termelésre készteti, míg a szükségesnél kevesebb testzsír a szükségesnél kevesebb ösztrogén termelését eredményezheti.
-
Készülj a terhességre lelkileg, érzelmileg is. A stressz csökkentheti a termékenységet. Ne aggódj, ha huzamosabb időn keresztül nem sikerül megfogannia a babának. A legtöbb házaspárnál ez egy évet is igénybe vehet, de számos esetben hosszabb időre van szükség.